X
تبلیغات
زولا

گنج جنگ

دوشنبه 1 مهر‌ماه سال 1387 ساعت 09:40 ب.ظ

> تا اسم جنگ میاد اولین چیزی که تو ذهن اغلب مردم نقش میبنده، خونه های تخریب شده است و درخت های سوخته و آدمای کشته شده... هر کشوری هم اگر زمانی جنگی رو تجربه کرده باشه از تداعی و به یاد آوردن خاطراتش گریزونه و میدانهای جنگش رو تبدیل میکنه به پارک و شهربازی!

اما دفاع و جنگ هشت ساله ما خیلی متفاوت تره با هم نوع های خودش تو کشورها و سرزمین های دیگه...

>> جنگ ما گنج بود... گنجی هم مادی و هم معنوی. این جنگ جوانان و صنعتگرانی رو بخود دید که از هیچ، همه چیز میساختند اون هم در شرایطی که کشور از تمامی جهات در تحریم بود و جوانان انقلابی ایران «ما میتوانیم» رو از امامشون مشق کردند و از همینجا بود که اولین قدمها برای خودکفایی برداشته شد که الان ثمراتش داره کم کم خودش رو نشون میده.

>>> جنگ ما جنگ جهانی سوم بود... دفاع مقدس یک ملت از آرمان ها و انقلاب نوپاشون در برابر کشورها و دولت هایی که از این بیداری اسلامی ملت و مردم منطقه احساس ترس کرده بودند.

میادین جنگ هم کلاس درس بود و جوانان ایران زمین شاگردان این کلاس و امام راحل هم استاد درس عشق و فداکاری و چقدر قشنگ درس پس دادند شاگردان این کلاس درس استاد خود را. شاگردانی که مرگ رو از رو برده بودند و در مناجات های نیمه شب و کمیل های خودشون مرگ در راه اسلام و انقلاب رو از خدا گدایی میکردند.

>>> خدا رو شکر چند سالیه که این کلاس های انسان سازی شروع بکار کرده و شاگردان جدیدالورود این دانشگاه در قالب کاروان راهیان نور بر سر درس استاد میروند استادی که خودش حالا در بین ما نیست اما راهش، کلامش و آرمانش همیشه بین ما جوانان و در دل و جان ملت ماست...و یادمان باشد روزی که آرمان های انقلاب و امام و شهدا در بین ما فراموش شود روز مرگ ارزش های ماست پس یادمان باشد که باید همیشه همدیگر را بیدار نگه داریم...

و ما تا آخر ایستاده ایم...

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo