X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اثبات وجوب وجود ولایت فقیه

یکشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 10:10 ق.ظ

.: از اوایل انقلاب تا کنون و بخصوص طی سالهایی که دولت و مجلس در دست طیفی بود که ادعای «اصلاحات» را داشت٬ شاهد حملات شدیدی به اصل ولایت مطلقه فقیه بودیم و هم اکنون هم بصورت گاه و بیگاه این هجمه ها صورت میگیرد. بنابراین برآن شدم تا در این پست در حد توان و معلوماتم به اثبات وجوب وجود این اصل مترقی بپردازم.

 

> با پایان یافتن غیبت صغری که همراه بود با شروع غیبت کبری٬ فعالیت نایبان خاص حضرت نیز٬به پایان رسید. مدتی گذشت و این سوال بوجود آمد که در مشکلات پیش رو باید به چه کسی رجوع کرد؟ این سوالی بود که در ذهن بسیاری از مردم از جمله شیخ مفید(ره) شکل گرفت.

خود حضرت مهدی(ع)٬ طی نامه ای به این مضمون خطاب به شیخ فرمودند: و اما در حوادث ناگوار به راویان حدیث ما(فقها) مراجعه کنید که ما حجت خدا بر شماییم و آنها حجت ما بر شمایند...

 

>> در روایت است که شخصی از امام صادق(ع) در مورد مراجعه به طاغوت در صورت در دسترس نبودن امام(ع) سوالی مطرح کرد که حضرت در پاسخی کلی و فراگیر و بدون قید و بند زمانی او را به مراجعه به فقیهان راهنمایی کرده بودند.

 

>>> با توجه به این روایات و وقایع  تاریخی که در بسیاری از منابع قابل دسترسی است میتوان به دور از هرگونه افراط و تفریط این نتیجه را گرفت که:

در عصر ما ولی فقیه٬ نایب عام امام زمان(عج) است و با توجه به مفهوم نیابت٬ پیروی از فرامین ایشان بر هر مسلمانی امری واجب است.

ولایت فقیه


¤ لطفا نظرات خود را در مورد عبرت و مطالب آن٬ و یا موضوعاتی که دوست دارید در مورد آنها در عبرت مطلبی نوشته شود در قالب نظر با عبرت در میان بگذارید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo